Trumpet Vines – گیاهان گلدار تماشایی برای یک باغ منظره مدیترانه ای

نام “Trumpet Vine” برای تعدادی از گیاهان کوهنوردی ، درختچه های چشم انداز و درختان کوچک که دارای گل های برجسته زرد و نارنجی هستند که شکل آنها شبیه زنگ شیپور درخشان است ، استفاده می شود. آنها از خانواده گیاه شناسی Bignoniaceae هستند و اگرچه بیشتر منشا origin آنها از گرمسیر است ، اما می توانند با بودجه تنگ آب پرورش یابند و در برابر یخبندان های مقاوم مقاوم هستند. بنابراین انگورهای شیپوری به طور ایده آل برای باغ های آب و هوای مدیترانه ای و خشک مناسب هستند.

هنگامی که بوته های محوطه سازی ، انگورهای شیپوری صفحه ای شل را تشکیل گل آزالیا می دهند ، شکوفه های رنگارنگ ورزشی را به طور متناوب در طول سال شکوفا می کنند. آنها تمایل دارند که یک شکل برگ مشابه و دارای بافت ریز تا متوسط ​​مشترک باشند. بیشتر آنها گونه ها ، هیبریدها یا گونه های جنس Tecoma هستند که زمانی به نام های مختلف Stenolobium و Tecomaria شناخته می شدند.

به عنوان مثال ، بوت زرد ، Tecoma ، اگر یک یا دو بار در سال هرس شود ، می تواند در ارتفاع 3-4 متر حفظ شود. اگر دست نخورد ، به یک درخت کوچک تبدیل می شود. به دنبال هرس و شکل دادن دقیق ، بهترین نتایج در این زمینه بدست می آید. پیچ شنبلی ، Tecoma capensis ، از نظر عادت رشد تا حدی بیشتر انگور است و بنابراین باید به طور مرتب هرس شود تا فرم بوته ای آن حفظ شود. هرس بیش از حد باعث شکوفه های پرتقال جذاب گیاه می شود.

گونه ها و گونه های مختلف را می توان برای ایجاد تنوع در یک موضوع ترکیب کرد ، که همیشه یک استراتژی خوب برای ایجاد یک ترکیب گیاهی واحد اما تحریک کننده است. به عنوان مثال ، رقم “Jubilee Golden” ، به نظر می رسد ترکیبی بین شیپور زرد و Cape Honeysuckle است ، از لحاظ شکل و بافت برگ تقریباً با گیاه Tecoma یکسان است ، اما به جای گل های زرد ، گل های نارنجی چشم نوازی می دهد.

گیاه دیگری با نام های مختلف “Trumpet Vine” یا “Trumpet Creeper” کوهنورد بی نظیر ، Campsis radicans است. در حالی که گونه های بوته ای ذکر شده ، به عنوان صفحه یا پرچین غیررسمی عمل می کنند ، Trumpet Creeper ، به عنوان یک تاک خود چسبیده ، می تواند اجازه بالا رفتن و پوشاندن دیواره را داشته باشد. هیچ کس که این گیاه را در شکوه شکوفایی کامل آن (گلهای نارنجی مایل به قرمز) دیده باشد ، نمی تواند بی تفاوت بماند. Campsis بسیار تهاجمی است و بهتر است از کاشتن آن در کنار خانه ، بلکه به جای آن بر روی یک دیوار مستقل خودداری کنید.