Magiel elektryczny to nowoczesny magiel przemysłowy – co warto o nim wiedzieć?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu bez trudu znaleźlibyśmy magiel jako punkt usługowy, w każdym polskim mieście. Obecnie prasowanie na skalę przemysłową odbywa się najczęściej w dużych obiektach takich jak: hotele, pensjonaty, sanatoria odraz szpitale. Magiel elektryczny to bardzo nowoczesny magiel przemysłowy, wykorzystywany w wyżej wymienionych miejscach.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Magiel przemysłowy– co warto o nim wiedzieć
  • Magiel elektryczny – gdzie można go kupić

Nowoczesny magiel przemysłowy to wydajna maszyna, która pracuje w naprawdę szybkim tempie. Dzięki takiemu sprzętowi, duże podmioty takie jak hotele, prasują obrusy, zasłony, pościel hotelową. Znacznie ułatwia to funkcjonowanie obiektu, ponieważ prasowanie jest szybkie i niemal całkowicie zautomatyzowane.

Magiel elektryczny- jak działa nowoczesny magiel przemysłowy?

Magiel przemysłowy jest urządzeniem o prostej konstrukcji. Jednocześnie nowoczesny magiel elektryczny to urządzenie o dużej solidności.  Magiel przemysłowy, który jest prawidłowo eksploatowany, może bezawaryjnie pracować przez dobrych kilka lat. Do najczęściej kupowanych obecnie modeli, należą magle przemysłowe ładowane od frontu. Wyprasowaną tkaninę również wyciąga się od frontu, co pozwala na ustawienie urządzenia nawet w małych pomieszczeniach. Najważniejszą częścią magla przemysłowego jest walec z dopasowanym do niego elementem rozgrzewającym, który odpowiada za prasowanie umieszczanych w nim tkanin użytkowych. Magiel przemysłowy nie nawilża prasowanych przez niego tkanin, dlatego w maglu umieszczane są tkaniny mokre, które chwilę wcześniej wyjęto z maszyny piorącej. Dla kupujących nowoczesne magle przemysłowe ważna jest szerokość walca. Im jest ona większa, tym walec prasuje więcej tkaniny na minutę. To liczy się szczególnie w miejscach, gdzie bielizny do prasowania jest naprawdę bardzo dużo.

Magiel elektryczny, gdzie warto kupić nowoczesny magiel przemysłowy?

Jak już wspominaliśmy magiel elektryczny to magiel przemysłowy wykorzystywany przede wszystkim w miejscach, gdzie prasowanie wymaga nowoczesnych i szybkich rozwiązań. Dlatego tego rodzaju urządzenia spotkamy między innymi w sanatoriach, szpitalach, sieciach hoteli czy innych obiektach turystycznych. Właściciele i dyrektorzy wspomnianych wyżej podmiotów, wybierają w pełni profesjonalny sprzęt taki jak gastroprodukt.pl/magiel-przemyslowy . Te urządzenia to sprzęty wysokiej jakości, wykonane z najlepszych dostępnych na rynku części. Są solidne i trwałe, co w znacznej mierze rekompensuje koszty zakupu sprzętu. Część nowoczesnych magli przemysłowych posiada wbudowany system płatności, który umożliwia, udostępnianie urządzenia na potrzeby gości hotelowych, bez konieczności delegowania dodatkowego pracownika, w celu pobierania od klientów koniecznych opłat.